Skip to main content

Carbon Based Lifeforms

Carbon Based Lifeforms wystąpi w rozszerzonym składzie koncertowym w warszawskim Klubie Stodoła!

Carbon Based Lifeforms (CBL) to Johannes Hedberg i Daniel Vadestrid, obaj urodzeni w 1976 roku i mieszkający w południowo-zachodniej Szwecji. Poznali się, gdy oboje mieli po 15 lat i, co zadziwiające, pracują ze sobą ponad 25 lat. Samo CBL powstało w 1996 roku jako odgałęzienie innych projektów, ale szybko stało się ich głównym projektem, i zaowocowało pierwszym wydaniem „mp3.com” w 1998 roku.

Duet podpisał kontrakt ze słynną wytwórnią „Ultimae” z Lyonu w 2002 roku i od tego czasu wydał sześć oficjalnych, pełnometrażowych albumów:
Hydroponic Garden’ in 2003
‘World of Sleepers’ in 2006
‘Interloper’ in 2009
‘Twentythree’ in 2012

W 2014 roku opuścili Ultimae i usamodzielnili się, wydając: ‘Derelicts’ in 2018, ’Stochastic’ in 2021.

„Derelicts” uplasowało się na 12. miejscu listy albumów Billboards Dance/Electronic, na 11 miejscu na oficjalnych listach przebojów 40 najlepszych albumów tanecznych w Wielkiej Brytanii i na 59 miejscu na oficjalnej liście 100 najlepszych niezależnych albumów w Wielkiej Brytanii. Ich muzyka została niezwykle dobrze przyjęta przez koneserów sceny ambient i nie tylko, ponieważ w 2012 roku zlecono im także napisanie ścieżki dźwiękowej do niezależnie wyprodukowanego filmu „The Mansion” oraz tematu przewodniego do „Green Land” zespołu Wanderword w 2018 roku. Oprócz własnej twórczości aktywnie uczestniczyli w udanej współpracy z kilkoma innymi artystami, w tym z Magnusem Birgerssonem z Solar Fields w projekcie mającym na celu skomponowanie muzyki do występu „Fusion” szwedzkiego tancerza Olofa Perssona w 1999 roku.

http://carbonbasedlifeforms.net
https://www.facebook.com/carbonbasedlifeforms
https://www.youtube.com/user/carbonbasedlifeforms

https://instagram.com/cblofficial